Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Uroczystość pasowania na ucznia szkoły i żeglarza

Uroczystość pasowania na ucznia szkoły i żeglarza

Pierwszaki z SP Puck wesoło przywitały rozpoczynający się rok szkolny 2020/2021. Było to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Zgodnie z tradycją odbyła się uroczystość pasowania na ucznia szkoły i żeglarza. Uczniowie złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły. Zostali pasowani czarodziejskim ołówkiem przez Pana Dyrektora.
- Skąd się wzięło pasowanie na ucznia? Ten zwyczaj szkolny nawiązuje zapewne do średniowiecznej tradycji pasowania na rycerza, podczas której giermek otrzymywał miecz i pas, stając się rycerzem. Od tego pasa właśnie pochodzi nazwa pasowanie na ucznia, tudzież rycerza.
Po uroczystości wszyscy pierwszoklasiści otrzymali  pamiątkowe dyplomy. Te piękne chwile zostały uwiecznione na zdjęciach. W tym roku szkolnym ze względu na panującą sytuację epidemiologiczną rozpoczęcie nowego roku szkolnego wyglądało jednak nieco inaczej: nie odbyła się uroczysta akademia, ze względu na zachowanie reżimu sanitarnego i zastosowanie wszystkich środków ostrożności (maseczki, dezynfekcja rąk) uczniom nie mogli towarzyszyć ich oboje rodzice, rodzeństwo, babcie i dziadkowie. Nie mogli też wziąć udziału zaproszeni goście. Było to pierwsze w historii naszej szkoły i całego kraju takie rozpoczęcie nowego roku szkolnego.
Mimo tej sytuacji gratulujemy wszystkim i życzymy abyście Drodzy Pierwszoklasiści rozwijali w sobie pasję poznawania otaczającej Was rzeczywistości, ciekawości edukacyjnej i twórczego działania. Niech szkoła będzie dla Was radością w każdym wymiarze!
(opracowała Hanna Nieciecka)

Data dodania: 2020-09-11 20:53:20
Data edycji: 2020-09-11 20:53:56
Ilość wyświetleń: 1067
wstecz

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook