Czcionka:

A+A-

Kontrast:

UDZIAŁ NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY W OBCHODACH 100 ROCZNICY ZAŚLUBIN POLSKI Z MORZEM

UDZIAŁ NAJMŁODSZYCH UCZNIÓW NASZEJ SZKOŁY W OBCHODACH  100 ROCZNICY ZAŚLUBIN POLSKI Z MORZEM

 Uczniowie klas I-III w dniach  3-10. 02. 2020r. brali udział w działaniach dotyczących 100 rocznicy Zaślubin Polski z Morzem. Obejrzeli pokaz multimedialny i wysłuchali audycji poświęconej tym historycznym wydarzeniom. Wspólnie wykonali niezwykły obraz-mozaikę na wzór dzieła Wojciecha Kossaka „Zaślubiny Polski z Morzem”. Pod obrazem została umieszczona pamiątkowa tabliczka z  napisem:  „Oto dziś dzień krwi i chwały! Jest on dniem wolności, bo rozpostarł skrzydła Orzeł Biały nie tylko nad ziemiami polskimi, ale i nad morzem polskim.” - Dla uczczenia 100 rocznicy Zaślubin Polski z Morzem w Pucku – pracę wykonali uczniowie kl. I-III Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego.”

    Ponadto na szkolnych  korytarzach pojawiły się ciekawostki związane z życiem Józefa Hallera i gazetka przedstawiająca „Kartkę z kalendarza z dnia 10 lutego 1920r.”

     Natomiast w poniedziałek  10.02.2020r. uczniowie i wychowawcy wzięli udział w miejskich uroczystościach 100 rocznicy Zaślubin Polski z Morzem.  Powitali gości na puckim dworcu kolejowym i uczestniczyli w obchodach na rynku naszego miasta.

Data dodania: 2020-02-11 21:24:00
Data edycji: 2020-02-11 21:25:36
Ilość wyświetleń: 609
wstecz

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook