Opłata za obiady za m-c maj wynosi 52,50 zł. Opłata za obiady za m-c maj wynosi 52,50 zł. Opłata za obiady za m-c maj wynosi 52,50 zł. Opłata za obiady za m-c maj wynosi 52,50 zł.
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Święto społeczności szkolnej im. Mariusza Zaruskiego

Święto społeczności szkolnej im. Mariusza Zaruskiego

Za nami 29.04.2024r. podsumowanie „Roku im. Mariusza Zaruskiego”.

W poniedziałek o 8.00 rano nasi uczniowie  wraz z wychowawcami mogli na terenie szkoły podziwiać, jak w prawdziwej galerii sztuki, prace swoje i swoich kolegów. Przy okazji na starych zdjęciach szukali swoich nauczycieli, którzy przez lata mocno się zmienili.

O 9.15 udaliśmy się do Puckiej Fary, gdzie pod przewodnictwem prałata Jerzego Kuncy odbyła się Msza św., dziękowaliśmy Bogu za całą społeczność szkolną, tych którzy szkołę tworzyli 40 lat temu i tych, którzy tworzą ją dzisiaj: dyrekcję, grono pedagogiczne, pracowników niepedagogicznych, uczniów oraz rodziców. W czasie kazania ks. Jerzy  powiedział, że „ nie mogliśmy sobie wybrać lepszego patrona”, że „ jego talentami można by było obdzielić kilka osób”. My też powinniśmy rozwijać talenty, które są darami Boga.

Całą oprawę Mszy Św. przygotowali katecheci z uczniami naszej szkoły,  a także absolwenci. O oprawę muzyczną zadbała pani Grażyna Klebba, z chórem „Muszelki” wzbogaconym o nauczycielki naszej szkoły oraz  grę na skrzypcach w wykonaniu pani Mai Muza-Kwarty.

Po powrocie na gości czekała moc atrakcji w szkole. Nasza świetlica zamieniła się w kawiarenkę, gdzie można było usiąść, a przy okazji powspominać. Na telewizorze w sali był wyświetlony film z 30 - lecia nadania szkole imienia, można było też podziwiać zawartość starych kronik i odnaleźć siebie sprzed lat - niejednemu łezka zakręciła się w oku.

Na ekranach szkolnych monitorów wyświetlone były slajdy z życia Mariusza Zaruskiego oraz historyczne sceny z nadania szkole sztandaru.

Goście mogli zobaczyć naszą szkolną galerię sztuki. Prace wykonane na konkurs plastyczny w różnych technikach od ołówka do prac na płótnie. Perełką był obraz pana Romana Cierpiałkowskiego. Całą wystawę jak i wystrój szkoły przygotowały panie Małgorzata Hewelt i Barbara Krzyżanowska .

O 11.30 rozpoczął się uroczysty apel, z udziałem przedstawicieli Sejmu i Senatu, władz samorządowych, szkolnych, Rady Rodziców, zaproszonych emerytowanych nauczycieli i pracowników szkoły, którzy tamte uroczystości przygotowywali, zostali także zaproszeni laureaci Nagrody im. Mariusza Zaruskiego przyznawanej wybitnym uczniom.

Apel rozpoczął hymn państwowy , bo wszyscy jesteśmy patriotami. Następnie pan dyrektor Zdzisław Pruchniewski przytoczył 40 letnią historię szkoły z Mariuszem Zaruskim. Podkreślił, że jego imię jest rozsławiane na całym świecie, tam gdzie los poniósł naszych absolwentów. Nawiązał też do ławeczki, na której od 10 lat dumnie zasiada nasz Patron przy wejściu do na Puckie Molo. Mówił też o licznych konkursach i wyprawach naszych uczniów wraz z opiekunami śladami Zaruskiego. Podziękował byłej dyrekcji szkoły - paniom Teresie Dawiec i Mirosławie Pieper, za wybór tak bogatej w talenty osoby. Pani Marii Dydenko, autorce tekstu hymnu naszej szkoły i pani Bogumile Roeske – Pruchniewskiej, która była jednym z członków komitetu, który zawiązał się w celu wyboru imienia oraz nadania sztandaru szkole.  Niemały wkład w przygotowanie uroczystości sprzed 40 lat miały też panie, które przybyły, by z nami świętować: pani Irena Miller – plastyk, pani Ludwika Diesing – historyk, Pani Barbara Tomaszewska – nauczyciel wychowania wczesnoszkolnego, Bernadeta Nowak – polonista, Kornelia Ekwińska – biolog ( późniejszy v-ce dyrektor szkoły), oraz  oraz Jadwiga Kaczykowska. Wśród gości byli też nasi byli pracownicy Magdalena Żelewska – pedagog szkolny, Renata Kozirog – matematyk, Zofia Stankiewicz- nauczyciel I - III, Renata Nadolska – sekretarka, Gabriela Korth – długoletnia intendentka,  Feliks Meina i Dariusz Bąkowski– historycy .

Uczniowie klas 6a i 5a zaprezentowali postać Mariusz Zaruskiego i jego wielorakie talenty w krótkich wierszach  autorstwa pani Wiolety Moszkowicz.

Klasa 3d wraz paniami Joanną Cierpiałkowką – Blok i Barbarą Goszczko, ułożyły piosenkę specjalnie na tę okazję, za co otrzymali ogromne brawa.

Na takiej uroczystości nie mogło zabraknąć wspomnienia laureatów „Nagrody Mariusza Zaruskiego”. Sześcioro z nich skorzystało z zaproszenia. Swoją obecnością zaszczycili nas: panie Sylwia Brzóska, Magdalena Gębka, Marta Gołębiewska, Anna Korth, pan Dawid Mielewczyk, pani Iga Busz i Barbara Stromska. Na pamiątkę wydarzenia otrzymali książkę  „Bo Mariusz Zaruski to bohater nasz! Starosta pucki i patron szkoły - słowem opisany, sercem malowany” – jest to praca poetycko - plastyczna uczniów naszej szkoły, nad której redakcją czuwała pani Jolanta Wenta.

Następnie chór szkolny wraz z zespołem muzycznym wykonali „Piosenkę o Pucku”.

Swoje talenty zaprezentowali uczniowie naszej szkoły. Zwycięski wiersz w konkursie wierszy morskich w kategorii wiekowej klas  1-3 zaprezentował uczeń klasy I b Stanisław Urmański utwór „ Może i ja kiedyś” autorstwa Hanny Łochockiej oraz Laura Rabij uczennica klasy 8a zaprezentowała swój wiersz ” Kapitan Honorowy”.

Następnie w morski klimat wprowadził nas utwór „ Hej żeglujże żeglarzu” najpierw zagrany na skrzypcach przez uczennicę klasy 1e – Hanię Ellwart.

Potem został wyśpiewany i wytańczony przez klasę 2c przygotowaną przez panią Marię Smolik ( wyróżnienie w konkursie  piosenki morskiej zorganizowanym przez panie Grażynę Klebbę i Maję Muza – Kwartę, które też zadbały o muzyczną oprawę święta naszej szkoły).

Po części artystycznej życzenia społeczności szkolnej złożyli goście, którzy odpowiedzieli na zaproszenie. Byli wśród nich: poseł na sejm Rzeczpospolitej Polskiej pan Kazimierz Plocke, Grzegorz Kuleta – dyrektor biura senatora Sławomira Rybickiego, Burmistrz Miasta Puck – pani Hanna Pruchniewska, Inspektor do spraw oświaty - pani Marzena Pałka, Dyrektor przedszkola Samorządowego - pani Justyna Kirkowska, Dyrektor PCKiU - pan Grzegorz Pałucki, kap .pil. Artur Jakubaszek,   kmdr dypl. pil. Paweł Padias,  dr hab. Prof. Nadz. AMG Marek Grzybowski oraz wiceprezes Polskiego Towarzystwa Nautologicznego pan Witold Kuczorski,

Na koniec wszyscy zaśpiewaliśmy piosenkę „ Pod żaglami Zawiszy” a nasi uczniowie  wręczyli uczestnikom uroczystości pamiątkowe emblematy upamiętniające 40 lecie nadania imienia szkole.

Cały apel poprowadzili pani Katarzyna Wiśniewska i pan Sławomir Gojka.

Po oficjalnej części udaliśmy się na szkolną jadalnię , która zamieniła się w restaurację wielogwiazdkową za przyczyną naszych wspaniałych pań kucharek. Przy smacznych przekąskach można było wspominać  z sentymentem, wrócić do czasów dawniejszych i bliższych. Wszystkie one jak i nasza uroczystość są już historią i mam nadzieję miłym wspomnieniem.

To jaka jest nasza szkoła jest wynikiem zaangażowania wielu ludzi, tych którzy w niej pracowali kiedyś, tych którzy pracują w niej teraz, tych którzy się w niej uczą oraz rodziców uczniów. Oby zawsze była miejscem, które będzie rodziło dobre wspomnienia, nie tylko związane z nauką, ale i z wypoczynkiem, przyjaźnią, życzliwością i radością. Wszyscy tworzymy historię Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego w Pucku.

 

Bardzo dziękujemy za obszerną fotorelację paniom Irminie Gerszewskiej i Magdalenie Gębka  - Scuffins. Ostatnie cztery zdjęcia autorstwa Marii Dydenko i Joanny Cierpiałkowskiej - Blok.

Data dodania: 2024-04-29 18:34:26
Data edycji: 2024-05-07 18:47:37
Ilość wyświetleń: 107
wstecz

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej