Czcionka:

A+A-

Kontrast:

Otwarcie sali SI

Otwarcie sali SI

UCZNIOWIE SZKOŁY PODSTAWOWEJ W PUCKU OTRZYMALI NIEZWYKŁY PREZENT

 

               Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego 20221/2022 uczniowie Szkoły Podstawowej im.M.Zaruskiego w Pucku otrzymali wspaniały prezent – profesjonalną salę do terapii  integracji sensorycznej. Sala powstała w budynku B przy ulicy Nowy Świat 12.   

Pomoże ona w realizacji misji szkoły, którą  jest tworzenie warunków do wszechstronnego rozwoju wszystkich uczniów, na miarę ich potrzeb i możliwości.

Uroczystego otwarcia Sali w dniu 3 września dokonali  Burmistrz Miasta Puck pani Hanna Pruchniewska wspólnie z Dyrektorem szkoły panem Zdzisławem Pruchniewskim. Obecni byli również: Przewodniczący Rady Miasta Puck pan Piotr Kozakiewicz, Podinspektor ds. oświaty pani Marzena Pałka, Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pucku  pani Jolanta Kamińska, Radna Miasta Puck pani Mariola Antoniewicz.

Remont i dostosowanie pomieszczenia oraz jego wyposażenie w certyfikowany sprzęt zostało sfinansowane ze środków Gminy Miasta Puck w kwocie 45 tys.

Nowa, profesjonalnie wyposażona pracownia integracji sensorycznej powstała z myślą o wsparciu dzieci, które z racji dysfunkcji w zakresie systemów sensorycznych, doświadczają różnych trudności w codziennym funkcjonowaniu. Stwarza to nowe możliwości terapeutyczne, jakie szkoła może zaoferować dzieciom z różnego rodzaju dysfunkcjami rozwojowymi, zaburzeniami zachowania czy niepełnosprawnością ruchową. Wyposażenie obejmuje wiele urządzeń do stymulacji systemu przedsionkowego, proprioceptywnego i dotykowego a także  wzrokowego, słuchowego i węchowego.  W przyjaznym otoczeniu (zjeżdżalnie, huśtawki, piłki rehabilitacyjne, trampoliny, drabinki) dziecko pod okiem terapeuty, będzie mogło uczyć się w jaki sposób  przetwarzać i wykorzystywać skomplikowane informacje sensoryczne. Efekty takiej terapii są widoczne bardzo szybko. Dziecko  zaczyna lepiej funkcjonować w sferze ruchowej, emocjonalnej i poznawczej. Integracja sensoryczna pozwoli segregować, porządkować i składać razem pojedyncze bodźce w pełne funkcje mózgu. Gdy funkcje te są zrównoważone, motoryka ciała łatwo dostosowuje się do otoczenia, umysł łatwo przyswaja informacje, a „dobre” zachowanie pojawia się w sposób naturalny. Integracja sensoryczna wpływa na rozwój dziecka, poprawę  zdolności do nauki, motywację oraz samoocenę.

Z problemów w zakresie integracji sensorycznej dzieci nie wyrosną. Będą one rosły razem z nimi. Dlatego tak  ważna jest wczesna interwencja, która wspiera system nerwowy.  

Data dodania: 2021-09-03 16:53:38
Data edycji: 2021-09-06 12:08:41
Ilość wyświetleń: 526
wstecz

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook