Opłata za obiady za m-c czerwiec wynosi 35 zł Opłata za obiady za m-c czerwiec wynosi 35 zł Opłata za obiady za m-c czerwiec wynosi 35 zł Opłata za obiady za m-c czerwiec wynosi 35 zł Opłata za obiady za m-c czerwiec wynosi 35 zł
Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Ogłoszenie roku szkolnego 2023/2024 Rokiem Mariusza Zaruskiego

Ogłoszenie roku szkolnego 2023/2024 Rokiem Mariusza Zaruskiego

14.10.2023 r. z okazji Dnia Edukacji Narodowej w obecności Dyrekcji, zaproszonych gości i przedstawicieli społeczności uczniowskiej,  Rok Szkolny 2023/2024 został oficjalnie ogłoszony Rokiem Mariusza Zaruskiego. Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego Michał Nowak przeczytał krótkie wspomnienie z historii naszej szkoły a następnie Pan Dyrektor w asyście Pani Burmistrz Hanny Pruchniewskiej odsłonili pamiątkową tablicę, za której wykonanie dziękujemy panu Amadeuszowi Walke.  Zdjęcia dzięki uprzejmości UM Puck, autor - Tatiana Paviluk. Poniżej tekst wspomnienia:

Szanowni Państwo, Koledzy i koleżanki !

40 lat temu ówczesna Dyrekcja Panie Teresa Dawiec , Maria Kasperek oraz Mirosława Pieper rozpoczęły starania o nadanie szkole imienia godnego patrona. Decyzją Rady Pedagogicznej wybrano Mariusza Zaruskiego.

            26.01.1984 r. otrzymano zgodę Kuratorium Oświaty i ruszyły przygotowania do uroczystości mianowania szkoły imieniem wielkiego Generała. Odbywały się sesje mające na celu przybliżenie postaci patrona i jego liczne talenty. Wieczornice na , których recytowano Jego poezję. Zostały ogłoszone konkursy wśród uczniów m.in. na najciekawsze hasło, najpiękniejszą gazetkę  w klasie, konkurs plastyczny i wiedzy o patronie. 

Tak przygotowana społeczność szkolna 22.06.1984r. uczestniczyła w barwnej uroczystości wraz z zaproszonymi gośćmi. Wówczas odsłonięto płaskorzeźbę upamiętniającą ten dzień, która do dziś widnieje przy wejściu do szkoły.

W kolejnym roku otrzymaliśmy również dzięki staraniom Dyrekcji  i komitetu rodziców zewnętrzny znak obecności naszej szkoły na uroczystościach szkolnych i poza szkolnych – nasz własny sztandar.

Nasza szkoła posiada również przepiękny hymn sławiący wielkie czyny naszego patrona. Autorką tekstu jest nasza emerytowana nauczycielka pani Maria Dydenko, muzykę skomponowała pani Beata Kuchta- Wróblewska).

Na sesji popularno – naukowej przygotowanej przez klasy VII -VIII ówcześni uczniowie napisali” Mariusz Zaruski – nasz patron, w ślad za nim idziemy, bo Jego idee w życiu swoim naśladować chcemy” .

My uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego , która z dumą od 40 lat nosi to imię również pragniemy , by  Jego cechy takie jak patriotyzm, niezłomność charakteru, praca nad własnymi słabościami , wytrwałość w dążeniu do celu były obecne w naszym życiu.

Dlatego już dziś zachęcamy wszystkich uczniów, koleżanki i kolegów a także nauczycieli i rodziców do włączenia się w przygotowania do uczczenia tak ważnej rocznicy. Poprzez liczne konkursy, które będziemy w tym roku ogłaszać, chcemy przypomnieć talenty naszego patrona i Jego znamienitą postać.

 

Uroczyście ogłaszam bieżący rok szkolny 2023/2024 Rokiem Mariusza Zaruskiego !!!

 

Data dodania: 2024-01-07 10:27:20
Data edycji: 2024-01-07 10:28:56
Ilość wyświetleń: 150
wstecz

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej