Czcionka:

A+A-

Kontrast:

FOOTBALL 3 W NASZEJ SZKOLE

FOOTBALL 3 W NASZEJ SZKOLE

Program FAIR PLAY to projekt, którego celem jest rozwinięcie atrakcyjnego i ciekawego programu społeczno-edukacyjnego opartego na wolontariacie sportowym poprzez naukę gry w Football3, którego rezultatem będzie m.in.:

  •   budowanie kapitału społecznego na terenie wsi oraz miast
  •    rozwijanie i integrację wspólnot, mieszkańców lokalnych społeczności
  •  rozwijanie kompetencji życiowych i umiejętności społecznych wśród dzieci i młodzieży.

Football3 to autorski program gry w piłkę nożną, który wykorzystywany jest obecnie przez 120 organizacji w 80 krajach całego świata, rozwijający szacunek do innych, empatię, współpracę w grupie i uczący zasad Fair Play.

Football3 to zmodyfikowana piłka nożna, której celem jest przeniesienie nacisku na kontakty międzyludzkie wśród uczestników na boisku, a nie na rywalizację. W związku z przyjętą formą, w podsumowaniu rozgrywki rezultatu spotkania nie ogranicza się do liczby bramek, a uwzględnia również zgodność gry z zasadami Fair Play i dodatkowe punkty, zdobywane za grę zgodną z przyjętymi wcześniej zasadami. W rozgrywce nie występuję sędzia. Rolę sędziego pełni mediator, który pomaga moderować rozgrywkę oraz podział punktów po jej zakończeniu.

W województwie pomorskim jedynym ośrodkiem Programu Fair Play jest Puck. Realizowany jest w Szkole Podstawowej w Pucku przez Stowarzyszenie PORT i Drużynę FAIR PLAY PUCK. Za nami Turniej Football3 & Global Goals Puck 2019, kilkanaście spotkań z uczniami klasy 2e, 1e i 1b. A przed nami jeszcze wiele planów...

Data dodania: 2020-03-02 20:14:36
Data edycji: 2020-03-02 20:15:44
Ilość wyświetleń: 746
wstecz

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook