Czcionka:

A+A-

Kontrast:

DLA NIEPODLEGŁEJ

DLA NIEPODLEGŁEJ
Uczniowie klasy 1b i 1e odwiedzili Muzeum Ziemi Puckie, by świętować 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W trakcie zajęć muzealnych dzieci utrwaliły wiedzę o polskich symbolach narodowych i uzyskały odpowiedzi na następujące pytania: 
Co oznaczają barwy na Fladze Polski?
Jak wygląda Godło Polski? 
Kiedy śpiewamy Mazurka Dąbrowskiego?
Czym jest kokarda narodowa i kiedy ją nosimy?
Własnoręcznie wykonały godło Polski i kokardę narodową, którą z dumą przypną do piersi w dniu 11 Listopada. Wizyta w muzeum była wspaniałą lekcją patriotyzmu.
 
 
 
9 listopada na Starym Rynku było co podziwiać. Uczniowie puckich szkół i przedszkoli przynieśli ze sobą puchary, które zostały ułożone zgodnie z konturami Polski. Tak postanowiśmy świętować 100-lecieOdzyskania Niepodległości. Czy 1029pucharów wystarczy do pobicia rekordu? To się okaże niebawem. Natomiast 11.11 tradycyjnie,  uczniowie naszej szkoły przygotowali występ z okazji miejskich uroczystości 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W parku, przy pomniku Antoniego Abrahama, zaprezentowali montaż słowno – muzyczny mówiący o związkach wydarzeń w naszym mieście z historią całego kraju. Wszystko połączyły stare i współczesne pieśni patriotyczne.
Data dodania: 2019-02-05 08:00:45
Data edycji: 2019-03-23 16:31:56
Ilość wyświetleń: 589
wstecz

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook