Czcionka:

A+A-

Kontrast:

CHÓR MUSZELKI

CHÓR  MUSZELKI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szkolny  chór  MUSZELKI  ubogaca  swoimi  występami  uroczystości  szkolne  i  pozaszkolne. W  tym roku szkolnym zaśpiewał podczas Dnia Edukacji Narodowej .

 

Również  w październiku wystąpił na uroczystościach w Hallerówce we Władysławowie, inaugurując jednocześnie lokalne obchody 100. rocznicy  Zaślubin Polski z Morzem.

 

W ramach obchodów 101.  rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości połączone chóry „Muszelki” i „Słoneczne Nutki” ze Swarzewa uświetniły uroczystość na Starym Rynku w Pucku.

 

 

W grudniu wprowadzając słuchaczy w zimowy nastrój chór wystąpił na Szkolnym Festynie Świątecznym. Ponownie wraz z chórem „Słoneczne Nutki” zaprezentował się na Jarmarku Świątecznym i Mikołajkowym na puckim rynku.

 

17 grudnia odbył się Jubileuszowy Koncert Dzieci Dzieciom pt. „Moja droga do Betlejem”. Charytatywny koncert wigilijny od 25 lat integruje szkoły powiatu puckiego , angażując wielu uczniów i nauczycieli. Chór „Muszelki” wraz z chórem „Słoneczne Nutki” oraz absolwenci, oprawą muzyczną ubogacili przedstawienie i sprawili , że wszyscy tego wieczoru poczuli się   „o niebo lepiej”.

 

Z okazji 100-lecia Zaślubin Polski z Morzem chór zaśpiewał podczas uroczystej sesji Rady Miasta w Ratuszu miejskim.

 

Nauczyciele i połączone chóry ”Muszelki” i  „Słoneczne Nutki” zaprezentowali się podczas zaślubinowego koncertu. Wykonując pieśni i piosenki o tematyce morskiej chórzyści wyrazili swoje przywiązanie do morskich tradycji regionu oraz naszej małej i wielkiej Ojczyzny. Przekonali słuchaczy, że śpiew zawsze towarzyszy ludziom w ważnych dla nich momentach. Przekazywany z pokolenia na pokolenia jest świadectwem historii i potwierdzeniem tożsamości narodowej.

 

 

Przed nami kolejne artystyczne wyzwania.

Zapraszamy nowe osoby ,

by wspólnym śpiewem wyrażać radość życia.

Data dodania: 2020-03-02 20:31:21
Data edycji: 2020-03-02 20:33:11
Ilość wyświetleń: 884
wstecz

Konkursy

Zgłoś się do konkursu szkolnego! Nabór trwa jeszcze kilka dni!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Klasy

Przejdź na stronę swojej klasy zobacz najnowsze wpisy i bądź na bieżąco!
Więcej informacji
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook