BYŁ SOBIE PIES

20180424 100901 630x473Dnia 24. 04. 2018 r uczniowie klas IV b i IV d miały okazję uczestniczyć w seansie kinowym w Gdyni. Aby dzieci od najmłodszych lat mogły uczyć się szacunku nie tylko do ludzi, ale i zwierząt obejrzały bardzo wzruszający film pt . „Był sobie pies”. Po „ Cudownym chłopaku”, który pokazywał odmienność każdego człowieka, uczniowie mieli okazję uwrażliwić się również na losy zwierząt, w tym przypadku psów, a właściwie jednego psa w kilku wcieleniach :-). Jako, że salę kinową mieliśmy na wyłączność z różnych krańców podczas seansu można było usłyszeć ciche, a czasami nawet głośne chlipanie...

Seans poprzedzony był spotkaniem z psem Bazylem i z jego opiekunką z fundacji DOGTOR. Pani Emilia pokazała uczniom jak opiekować się psami, jak z nimi ciekawie spędzać czas i jak uczyć pieski różnych sztuczek. Bazyl jako pies pasterski potrafił bardzo dobrze odnajdywać różne przedmioty. W naszym przypadku była to świnka- maskotka ukryta przez uczniów gdzieś w sali kinowej.

Spotkanie z Bazylem dla dzieci było niesamowitą atrakcją. I nawet osoby bojące się psów nie miały powodów do strachu, a wręcz przeciwnie próbowały pokonać swoje obawy. Do domów wszyscy wróciliśmy zadowoleni i przepełnieni pozytywnymi emocjami.