SAMORZĄD Uczniowski
WALENTYNKI

20180219 095303 630x354Z okazji Walentynek Samorząd Uczniowski „uruchomił pocztę walentynkową”. Uczniowie szkoły wrzucali listy adresowane do osób, które darzą ciepłymi uczuciami do specjalnej skrzynki, a następnie przedstawiciele Samorządu przekazywali je adresatom.💞

 
AKCJA SU GÓRA GROSZA

20171219 114238 630x412Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie! Co roku, na przełomie listopada oraz grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. "Góra Grosza". Celem, na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną - w domach dziecka, czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uczniowie naszej Szkoły nie zawiedli!  Zebraliśmy 24,8 kg monet co równa się kwocie 456,94 zł i 2,48 Euro. Brawo WY

 
KONKURS FOTOGRAFICZNY

kolorowanka-aparat-fotograficzny 657ZACHĘCAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM

ORGANIZOWANYM PRZEZ SAMORZĄD UCZNIOWSKI

>>> regulamin konkursu

 
SAMORZĄD UCZNIOWSKI

samorzadWyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

na rok szk. 2017/18 

1. Alicja Czeczko VIa  przewodnicząca

2. Paweł Stefan Ve zastępca przewodniczącej

3. Julia Kleihsa sekretarz

 
WIOSNA...

p3211333 630x47321.03.2017r. Przywitaliśmy WIOSNĘ! Tego dnia Samorząd Uczniowski przygotował w naszej szkole ,, I Festiwal Piosenki Wiosennej"!. Wszystkie klasy 4-6 miały za zadanie zaprezentować piosenkę, którą samodzielnie przygotowali pisząc słowa o wiośnie, szkole lub klasie do znanego przeboju. Pomysłom nie było końca!  Śpiewom towarzyszyły przepiękne przebrania oraz trudne choreografie taneczne (na światowym poziomie)! Jury miało arcytrudne zadanie by wybrać zwycięzców. Wszystkie klasy spisały się znakomicie. Wyróżnione zostały klasy: 4a, 5a i 6c! Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Samorząd Uczniowski

 
SAMORZĄDOWE ANDRZEJKI

20161125 090605 630x334Już od 1557 roku w Polsce obchodzone są Andrzejki. Zgodnie z tradycją i w tym roku w naszej szkole urządzono zabawy andrzejkowe. W piątek 25 listopada, dziewczynki z klasy 4c: Weronika Białk, Weronika Podlaszewska, Nikola Lunk oraz Nadia Hirt z pomocą Samorządu Uczniowskiego zorganizowały wróżby, konkursy i dyskotekę dla klas I-III.  Zabawy nie było końca. Dzieciaki uśmiechnięte, wybawione i zadowolone  wracały do swoich klas.

Wieczorem Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę ,,Odblaskowo-andrzejkową" dla klas IV-VI.

 
POŻEGNALIŚMY ZIMĘ

p3210747 630x473Pierwszy dzień wiosny zawitał w naszej szkole mieniąc się barwami zieleni... Klasy młodsze wykonały fantastyczne kapelusze, które zaprezentowali swoim rówieśnikom natomiast klasom starszym Samorząd Uczniowski pod opieką p. Martyny Chabowskiej oraz p. Agnieszki Konopka zorganizował szkolny pokaz mody ekologicznej. Każda klasa miała za zadanie przygotować dwa kapelusze- damski i męski, a następnie zaprezentować je na wybiegu.

 Aby zadanie było tru1dniejsze kapelusze klas 4 miały być wykonane z makulatury, klas 5 z odzyskanego plastiku, a klas 6 z drewna. Pomysłów było mnóstwo! Uczniowie wykonali wspaniałą pracę, którą oceniało jury w składzie: p. dyrektor Anna Rząd, p. dyrektor Zdzisław Pruchniewski, p. logopeda Magdalena Borzyszkowska oraz p. Ryszard Miłosz. Po długich i trudnych naradach podjęli decyzję i wyłonili zwycięzców:

III miejsce- kl. IVb, II miejsce- kl. Va, I miejsce- kl. 6e. Wszystkim klasom gratulujemy!

Zabawę uświetnił  występ zespołu tanecznego Da Capo al. Fine oraz Szkolnego Chóru. Za pomoc bardzo dziękujemy!

 
DZIEŃ BEZ MUNDURKA, ALE...

20151030 103759 630x378Dzień 30 października był dniem wyjątkowym.  Dzięki Samorządowi Uczniowskiemu, który zorganizował dzień bez mundurka , nasza szkoła mieniła się wszystkimi kolorami jesieni. Uczniowie wykazali się dużym zaangażowaniem, ubierając się w tym dniu na pomarańczowo, czerwono, żółto, zielono i brązowo 

 
DISCO "ŚWIEĆ PRZYKŁADEM"

20151023 173851 630x378Dnia 23 października 2015r. odbyła się w naszej szkole dyskoteka, zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Celem tej zabawy było propagowanie konieczności noszenia o zmroku elementów odblaskowych, dlatego uczestnicy imprezy ,, świecili przykładem". Przepustką do uczestnictwa w dyskotece była bowiem konieczność posiadania elementów odblaskowych.

Uczniowie wraz z opiekunami bawili się znakomicie w rytm najnowszych i najbardziej znanych przebojów muzycznych, odpowiednio dobranych przez członków SU. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wrócili do domów , aby następnego dnia znów dzielnie przedzierać się przez gąszcze wiedzy.

 
AKCJA "DRUGIE ŻYCIE KSIĄŻKI"

20151030 121946 630x378W związku z obchodami w naszej szkole Dnia Drzewa (09.10.2015r.) W trosce o zasoby naturalne Ziemi, przez cały październik  Samorząd Uczniowski prowadził zbiórkę używanych książek, zwłaszcza lektur szkolnych. Akcja była prowadzona pod hasłem Drugie życie książki. 

Uczniowie czynnie włączyli się w akcję. Łącznie zebraliśmy 233 książki, które oddaliśmy do biblioteki szkolnej. Najbardziej aktywnymi klasami były Va, która dostarczyła 77 książek oraz klasa 6e z 54 sztukami. Wszystkim, którzy włączyli się w akcję serdecznie dziękujemy!

 
CHRZEST MORSKI KLAS 4

20150918 103906 630x378Dnia 18 września odbył się w naszej szkole Chrzest Morski klas IV. Neptun wraz ze swoją świtą poddali czwartoklasistów licznym próbom dzielności, sprytu, wiedzy i odwagi. Następnie bóg mórz pasował ich na pełnoprawnych uczniów szkoły, noszącej imię znakomitego żeglarza- Mariusza Zaruskiego. Poszczególne klasy otrzymały imiona : 4a Wilczki  Morskie, 4b- Uśpione Ostrygi, 4c Lwy Morskie, 4d- Parzące Meduzy, 4e Szalejące Szuwarki!

 
CHRZEST 4 KLAS

su i sylwester 079 630x472W dniu 20 września 2014r podczas corocznej akcji sprzątania świata w szkole podstawowej odbył się chrzest morski czwartoklasistów. Warunkiem przystąpienia klasy do chrztu było wykonanie przez każdą klasę czwartą projektu techniczno-plastycznego (plakat, kolaż, rzeźba itp.) o tematyce związanej z ekologią ( np. nawiązanie do: sprzątania świata, segregacji śmieci, dni wody i Bałtyku, EKO- szkoły itp ). 

W dniu chrztu morskiego na szkolnej jadalni została zaprezentowana ekspozycja prac a kolejni przedstawiciele klas pokrótce nakreślili temat i zamysł dzieła po czym Neptun z Prozerpiną i morskimi diabełkami przyjęli ślubowanie od najmłodszych przedstawicieli starszej grupy wiekowej.

 
KURS TAŃCA DLA KLAS 2

p4110303 630x47311 kwietnia odbył się już ostatni kurs tańca dla naszych wyróżnionych uczniów. Tym razem były to klasy drugie. Nasz pomysł cieszył sie dużym zainteresowaniem, a także zaangażowaniem kursantów. Wraz z dobrą zabawą nauczyliśmy się kapitalnego układu tanecznego autorstwa Oliwii i Tamary :) Ten układ z pewnością będziemy długo pamiętać:)

SU

 
PIĄTKOWY KURS TAŃCA KLAS 3

p4040180 630x4734 kwietnia w piatek odbył się kolejny już kurs tańca. Tym razem swoich umiejętności tanecznych próbowały klasy 3 przy piosence Margaret Wasted. Efekty wspólnej pracy hmmm oszałamiające... Już w przyszły piatek zapraszamy klasy 2 :)

SU

 
KURS TAŃCA KLAS 1

dsc05812Samorząd Uczniowski postanowił umilić uczniom klas 1-3 długą przerwę obiadową. Uczniowie wybranych roczników zbierają plusiki i w piątek w ramach nagrody biorą udział w mini kursie tańca prowadzonym przez inicjatorki tego pomysłu Tamarę Hirt i Oliwię Obrębsk?. W ten piątek spotkali się uczniowie klas pierwszych, po pięć osób z każdej klasy. Kursanci rzetelnie wykonywali wszystkie kroki instruktorów w piosence Shakiry Waka Waka. Zabawa była bardzo udana :) Już za tydzień spotkamy się z klasami drugimi...

 
CIACHOLANDIA

p219024519 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole akcję, którą określił jako CIACHOLANDIA. Każdy szkolny samorządowiec wykazał się swoimi kulinarnymi umiejętnościami i urządziliśmy sprzedaż przepysznych, słodziutkich, domowych wypieków.

 
 
WALENTYNKOWE DISCO

p1170182 630x473Walentynkowa dyskoteka już za nami... zapraszamy do galerii...:)

 
DZIŚ WALENTYNKI

20140213 140531 630x473DZIŚ ŚWIĘTO ZAKOCHANYCH :) 14 LUTEGO WALENTYNKI:))) Samorząd Uczniowski wszystkie Wasze Walentynki posegregował i właśnie w dniu dzisiejszym trafią one do adresatów. Życzymy wszystkim tym zakochanym i niezakochanym miłych, przytulaśnych, fajnych Walentynek, a klasy 4-6 zapraszamy na DISCO WALENTINO :)

 
ŚWIĄTECZNY DAR

su i sylwester 007 630x473Samorząd Uczniowski i opiekunowie serdecznie dziękują kolegom i koleżankom oraz ich rodzicom za liczny udział w akcji Świąteczny Dar. Zebraliśmy mnóstwo zabawek, odzieży, gier, książeczek i słodyczy

DZIEKI WASZEMU ZAANGAŻOWANIU mogliśmy obdarować prezentami aż: 33 dzieci DZIĘKUJEMY !!!

 
WO?P

dsc00737 630x473Już drugi rok z rzędu Samorząd Uczniowski oraz Harcerze nie tylko z naszej szkoły włączyli się w akcję Wiekiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Harcerze jako wolontariusze przez 8 godzin zbierali datki dla tych najmłodszych i najstarszych. Natomiast SU objął pieczę nad Akademią Maluszka w Ratuszu, gdzie znajdował się plac zabaw dla najmłodszych. Nauczyciele z naszej szkoły Lucyna Radziejewska, Sylwia Kortas i Joanna Cierpiałkowska wspomogły WOŚP swoimi wypiekami, za co bardzo dziękujemy. 

 
BAL MIKOŁAJKOWY

pc060646 630x456Chcąc powrócić do lat wcześniejszych Samorząd Uczniowski postanowił zorganizować Bal Mikołajkowy dla dzieci pracowników z puckich szkół. Bardzo dziekujemy Zespołowi Szkół  Ogólnokształcących za udział w naszym przedsięwzięciu i pomoc w realizacji naszego pomysłu. 6 grudnia w naszej szkole odbyło sie mini disco dla najmłodszych wraz z innymi atrakcjami tj. kącik plastyczny czy malowanie twarzy, a dla rodziców kawka i domowe ciacho. Paczki dla wszystkich dzieci przekazał sam Mikołaj z Panią Mikołajowa.  zapraszamy do galerii... :) SU

 
«PoczątekPoprzednia12NastępnaOstatnie»

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL