BIWAK INTEGRACYJNY 4A, 4B I 4D

20180515 113635 630x420W trosce o dobrą atmosferę w klasach i umiejętność prawidłowego współżycia w grupie przez kolejne lata, uczniowie klas 4b i 4d i kilka osób z 4a wybrali się na rewelacyjny biwak integracyjny. Dla dzieci z obu klas trzydniowy pobyt poza domem był dużym wyzwaniem. Radośni i bardzo podekscytowani wczesnym rankiem w poniedziałek wyruszylismy w drogę do Mausza i w bardzo ładnym ośrodku nad samym jeziorem spędziliśmy pełne wrażeń trzy dni! 

Mogliśmy samodzielnie zbudować wioskę Indian oraz zaprezentować plemienne okrzyki i tańce... Musieliśmy przeprawiać się przez straszne moczary i bagna😖, gdzie trzeba było uważać na jadowite węże... Mieliśmy także okazję szukać świetlików nocą. Co to "świetlik"?-"to taki robaczek, któremu się świeci pupa"😉! ...Odbyła się również dyskoteka, na której objawiły się "pierwsze miłości" 😊 oraz mielismy przyjemność świętować urodziny Przemka przez wszystkie trzy dni😀- jeszcze raz Wszystkiego Najlepszego Przemku!  Było też wiele, wiele innych zabaw i ważnych zadań do wykonania. Ponadto nauczylismy się, że wychodząc z pokoi drzwi trzeba zamykać na klucz, a nie zostawiać otwarte na oścież. Wiemy też, że nie należy nosić czapek będąc w pomieszczeniach, a posiłek w czapce to już pełen obciach.
W ciagu tych trzech dni nie mieliśmy czasu na marudzenie, nudzenie się i humory, ani nawet na granie na telefonach. Był to czas, kiedy mogliśmy się wzajemnie bliżej poznać i często okazywało się, że osoby z którymi przez cały rok szkolny mieliśmy powierzchowne relacje, są jednak bardzo fajnymi koleżankami i kolegami i, że właściwie wcale się wcześniej nie znaliśmy... Chętnie jeszcze kiedyś wybierzemy się na podobny wyjazd.